Čistenie dreva suchým ľadom

Počas niekoľkých hodín a bez neporiadku očistíme vašu dreveničku, zrub či krov od starého náteru – a zistíme, či materiál nie je napadnutý drevokazným hmyzom a organizmami.

Máme 20 rokov praxe a stovky spokojných zákazníkov, pôsobíme po celej ČR aj na Slovensku. Ozvite sa nám.

Odoslať požiadavku

O drevené prvky stavby sa treba dôkladne starať – chrániť ich pred vlhkosťou, napadnutím drevokaznými škodcami a ďalšími vplyvmi, ktoré vedú k ich degradácii. 

Než ale začnete o impregnácii a natretí trámov či krovu vôbec uvažovať, je dôležité zbaviť drevo starého náteru a nečistôt. Napr. pomocou tryskania suchého ľadu, ktoré oproti starším technológiám (pieskovaniu a brúseniu) drevo nepoškodzuje, je rýchlejšie a šetrné k životnému prostrediu.

Odporúčania našich spokojných zákazníkov:

„Miloše Holinku jsem poptal na odstranění červotoče a plísně pomocí impregnace dřeva. Jeho práci nemám co vytknout: domluva byla rychlá, co slíbil, to dodržel a uklidil také vzniklý nepořádek. Navíc byla na ošetřené trámy vystavená prodloužená záruka. Rád poptám p. Holinku zase.“

Petr Šín

„Na tím pána Holinku som sa obrátil, keď som zistil, že mám krov zničený drevokazným hmyzom (kvôli nevhodnému ošetreniu predchádzajúcim majiteľom). Pán Holinka na dopyt reagoval počas jedného dňa a rýchlo sme sa dohovorili na odstránenie škodcov chemickou impregnáciou. Všetko prebehlo v dohodnutom termíne a skutočne došlo k likvidácii hmyzu.“

Marian Černický

„Na tým pana Holinky jsme se obrátili, protože jsme rychle potřebovali vyřešit problém s napadenými trámy. Přípravky, které jsme používali, nezabíraly. Po aplikaci gelu se podařilo parazity zlikvidovat. Vše proběhlo podle dohody a s profesionálním nasazením.“

František Vašíček
„Dodržení rozpisu prací, profesionalita i ochota, to vše jsou věci, pro které tým Impregnace dřeva doporučujeme známým. Od odstranění hmyzu a impregnace dřeva v našem domě uplynulo už rok a stavba zatím nejeví žádné známky návratu škůdců.“

Tomáš Horák
„Asi před rokem jsme si u srubu všimli vrzavého zvuku a viditelných světlých ‘chodbiček’ pod povrchem dřeva. Obrátili jsme se na několik firem, pana Holinku jsme zvolili na základě pozitivních referencí na internetu a dobré komunikace. Odstranění tesaříka se vydařilo. Vše proběhlo naprosto profesionálně, především si ceníme dodržení termínů.“

Ivo Hospůdka

Dnes u nás Vaši dva pracovníci prováděli impregnaci dřeva na půdě. Prosím aby jste jim vyjádřil poděkování za odvedenou práci. Shodou okolností jsem v naší obci i starostou a takové služné a pracovité řemeslníky marně sháníme.Máte štěstí že takové pracovníky máte, ještě jednou vyřiďte chlapům že jim moc děkujeme.Přeji i Vám a Vaší firmě aby se Vám dařilo.

Petr a Vlasta Nunovi, Dlouhoňovice

„Pán Holinka a jeho tím nám pomohli odstrániť červotoče z trámov rodinného domu. Práca prebehla tak, ako sme sa dohodli - odporúčáme.“

Jana Kočiancová

Vážený pane Holinko, nejprve bychom Vám chtěli poděkovat za vynikající provedení impregnace na našich střešních trámech ve Vničných Šumicích.
Vaši spolupracovníci odvedli opravdu vynikající práci, byli dokonce dříve na místě než plánováno (což dnes bohužel již tak často nestává), byli velmi milí a vstřícní, odvedli prácí velmi rychle a bez přestávek, přesto však v odpovídající kvalitě.
Na takovéto spolupracovníky můžete být opravdu hrdý, my můžeme jen závidět a gratulovat k takovému týmu.

Dr. Dieter Pollak

Používame certifikované technológie s overenými výsledkami

Na očistenie trámov využívame pelety suchého ľadu (tuhý oxid uhličitý s teplotou -57 °C), ktoré pomocou špeciálneho zariadenia tryskáme pod tlakom 16 barov. Náraz peletových častíc starý náter a nečistoty rozruší a ochladí ich – tým dôjde k ich odpútaniu od trámov. Samotné drevo pritom zostáva nedotknuté.
 
K úplnému odstráneniu nečistôt z vrúbľovania prispieva sublimácia. Pelety suchého ľadu prejdú vplyvom vyššej teploty z tuhého do plynného skupenstva. Až 800-krát zväčšia svoj objem a častice „odfúknu“ do pripraveného vysávača. Suchý ľad za sebou nezanecháva žiadne zvyšky – po sublimácii („odparení“) ho stačí z miestnosti vyvetrať. Pri vonkajšom čistení sa jednoducho rozplynie do okolia.

Ako čistenie drevenice prebehne?

1) Prezrieme objekt a zhodnotíme jeho stav
V dohodnutý termín prídeme a prezrieme trámy, krovy a ďalšie drevené štruktúry objektu. Určíme najvhodnejší postup čistenia a ihneď spočítame konečnú cenu za vykonanie prác.

Pokiaľ zistíme prítomnosť drevokazných organizmov, odporučíme najvhodnejší spôsob ich likvidácie.

2) Pripravíme objekt a drevo očistíme
Vo vnútorných priestoroch zakryjeme nábytok a počas niekoľkých hodín trámy a ďalšie štruktúry tryskaním suchého ľadu očistíme. Upraceme po sebe a objekt vám odovzdáme späť.

3) Likvidácia drevokazných organizmov (voliteľný krok)
Tesárika, červotoča, drevomorku a ďalšie drevokazné organizmy odstránime aplikáciou insekticídneho a fungicídneho prípravku. Detaily nájdete na podstránke o chemickej likvidácii drevokazného hmyzu a likvidácii drevokazných húb a plesní.

 

Odoslať požiadavku

Na koľko čistenia dreva vyjde?

Presné nacenenie vám predložíme po prehliadke napadnutej stavby. Za prehliadku objektu účtujeme 60 € - ak sa na dohodneme na na čistenie suchým ľadom, je prehliadka zadarmo.

Ozvite sa nám

Nie ste si istí, či potrebujete drevené prvky v objekte očistiť? My to zistíme - už do 48 hodín. Pošlite nám správu!

Za inšpekciu účtujeme 60 €, pri objednaní ďalších služieb je prehliadka zadarmo.


*
*
*
*
* povinné údaje

*Maximální velikost 1 fotky je 2 MB

 

Po odoslaní dopytového formulára si prosím skontrolujte vo vašej schránke SPAM. Je možné, že odpoveď spadne tam. Ďakujem.