Likvidácia drevokazných húb a plesní

Zbavíme váš dom drevokazných húb - na desiatky rokov a aj bez navŕtanie krovov. Do 48 hodín prídeme a napadnutú nehnuteľnosť prezrieme.

Máme 20 rokov praxe a stovky spokojných zákazníkov a poskytujeme až 10-ročnú záruku. Pôsobíme po celej ČR aj na Slovensku. Ozvite sa nám.

 

Odoslať požiadavku

Drevomorka, trámovka a ďalšie drevokazné huby spoznáte na prvý pohľad - a predovšetkým ich ucítite. Napadnuté trámy a podlahy hnijú, vzduchom sa šíri zápach zatuchliny. V pokročilej fáze napadnutia si všimnete hubové vlákna a plodnice..

Rozrušené drevené štruktúry domu pri neošetrení povolia a narušia jeho statiku. Drevokazné huby sa množia mimoriadne rýchlo, pri svojom raste navyše vylučujú zdraviu škodlivé spory.

Napadnutú budovu je potrebné ošetriť čo najskôr. V opačnom prípade hrozia vášmu majetku i zdraviu vážne následky.

02 likvidace drevokaznych hub 

Odporúčania našich spokojných zákazníkov:

„Miloše Holinku jsem poptal na odstranění červotoče a plísně pomocí impregnace dřeva. Jeho práci nemám co vytknout: domluva byla rychlá, co slíbil, to dodržel a uklidil také vzniklý nepořádek. Navíc byla na ošetřené trámy vystavená prodloužená záruka. Rád poptám p. Holinku zase.“

Petr Šín

„Na tím pána Holinku som sa obrátil, keď som zistil, že mám krov zničený drevokazným hmyzom (kvôli nevhodnému ošetreniu predchádzajúcim majiteľom). Pán Holinka na dopyt reagoval počas jedného dňa a rýchlo sme sa dohovorili na odstránenie škodcov chemickou impregnáciou. Všetko prebehlo v dohodnutom termíne a skutočne došlo k likvidácii hmyzu.“

Marian Černický

„Na tým pana Holinky jsme se obrátili, protože jsme rychle potřebovali vyřešit problém s napadenými trámy. Přípravky, které jsme používali, nezabíraly. Po aplikaci gelu se podařilo parazity zlikvidovat. Vše proběhlo podle dohody a s profesionálním nasazením.“

František Vašíček
„Dodržení rozpisu prací, profesionalita i ochota, to vše jsou věci, pro které tým Impregnace dřeva doporučujeme známým. Od odstranění hmyzu a impregnace dřeva v našem domě uplynulo už rok a stavba zatím nejeví žádné známky návratu škůdců.“

Tomáš Horák
„Asi před rokem jsme si u srubu všimli vrzavého zvuku a viditelných světlých ‘chodbiček’ pod povrchem dřeva. Obrátili jsme se na několik firem, pana Holinku jsme zvolili na základě pozitivních referencí na internetu a dobré komunikace. Odstranění tesaříka se vydařilo. Vše proběhlo naprosto profesionálně, především si ceníme dodržení termínů.“

Ivo Hospůdka

Dnes u nás Vaši dva pracovníci prováděli impregnaci dřeva na půdě. Prosím aby jste jim vyjádřil poděkování za odvedenou práci. Shodou okolností jsem v naší obci i starostou a takové služné a pracovité řemeslníky marně sháníme.Máte štěstí že takové pracovníky máte, ještě jednou vyřiďte chlapům že jim moc děkujeme.Přeji i Vám a Vaší firmě aby se Vám dařilo.

Petr a Vlasta Nunovi, Dlouhoňovice

„Pán Holinka a jeho tím nám pomohli odstrániť červotoče z trámov rodinného domu. Práca prebehla tak, ako sme sa dohodli - odporúčáme.“

Jana Kočiancová

Vážený pane Holinko, nejprve bychom Vám chtěli poděkovat za vynikající provedení impregnace na našich střešních trámech ve Vničných Šumicích.
Vaši spolupracovníci odvedli opravdu vynikající práci, byli dokonce dříve na místě než plánováno (což dnes bohužel již tak často nestává), byli velmi milí a vstřícní, odvedli prácí velmi rychle a bez přestávek, přesto však v odpovídající kvalitě.
Na takovéto spolupracovníky můžete být opravdu hrdý, my můžeme jen závidět a gratulovat k takovému týmu.

Dr. Dieter Pollak

Používame certifikované technológie s overenými výsledkami

Pri likvidácii drevomorky a plesní sa najprv zbavujeme poškodeného dreva, potom likvidujeme vlákna húb a plodnice. Tie produkujúce spory, z ktorých drevokazné huby opäť vyrastú.

Po odstránení drevokazných organizmov ošetrujeme drevo tzv. chemickou injektážou. Do krovu, trámu, podláh a ďalších štruktúr aplikujeme pod tlakom 30 barov zmes fungicídov a insekticídov. Látka vďaka vysokému tlaku prejde štruktúrou dreva a naviaže sa na neho. Chemická zmes je zdraviu neškodná odolá teplu i mrazu, z dreva sa nevymyje a proti napadnutiu drevokaznými organizmami ho ochráni na desiatky rokov.

Pamätajte, že zmetením zo steny sa drevomorky ani plesní nezbavíte. Príčiny problému (vlákien a plodníc) zostanú nedotknuté, navyše do vzduchu rozšírite zdraviu škodlivé spory.

Za svoju prácu ručíme. V odbore sa pohybujeme cez 20 rokov a pravidelne sa vzdelávame:

impregnacedreva certifikat 03 nahled impregnacedreva certifikat 03certificat1 certificat2impregnacedreva certifikat 03 nahled

Ako likvidácia drevomorky a drevokazných húb prebehne?

1) Prezrieme váš dom a zhodnotíme stav škôd
V dohodnutý termín prídeme a zadarmo určíme najvhodnejší postup pre záchranu objektu. Ihneď spočítame konečnú cenu za vykonanie prác.


2) Pripravíme budovu na odstránenie drevokazných húb
Demontážou podlahy a obložením sa dostaneme k plodniciam (zdroj nákazy). V prípade potreby odstránime omietku na stenách.


3) Zlikvidujeme napadnuté drevo
Odstránime napadnuté časti trámov, podlahy a ďalších štruktúr, odvezieme ich k ekologickej likvidácii a zabezpečíme ich nahradenie. Zároveň odstránime plodnice a viditeľné vlákna húb.


4) Aplikácia hubiacej látky a impregnácia dreva
Drevo napustíme zmesou insekticídu a fungicídu buď pomocou tlakovej injektáže, alebo nanesením gélového prípravku XILIX GEL FONGI+, ktorý drevom prenikne aj bez navŕtania.

Látka štruktúrou materiálu prestúpi a zabráni opätovnému výskytu drevokazných húb na desiatky rokov. Po napustení sa postaráme o impregnáciu povrchu dreva. Upraceme po sebe a dom vám odovzdáme späť.

 

Odoslať požiadavku

Zachránili sme stovky budov

Naši klienti sú spokojní. Pozrite sa, ako sme pomohli:

1

Veľký Čepčín (SR), rodinný dom

Likvidácia drevomorky

preskúmať
praha patrovy dum

Praha, bytový dom


Likvidácia drevomorky

preskúmať
02 impregnace dreva kostel sumperk1

Šumperk, kostol Zvestovania panny Márie

Likvidácia drevomorky

preskúmať

Na koľko likvidácia drevokazných húb vyjde?

Všetky ceny sú iba orientačné a vychádzajú z našich skúseností. Likvidáciu spravidla dopĺňame preventívnou chemickou impregnáciou.

  • ošetrenie krovov pri rodinnom dome: od 580 €,
  • ošetrenie trámov v obytnej miestnosti: od 380 €,
  • ošetrenie drevenice: od 580 €.


Presné nacenenie vám predložíme po prehliadke napadnutej stavby. Za inšpekciu nehnuteľnosti účtujeme 60 € - ak sa dohodneme na službe likvidácie drevokazných húb, je prehliadka zadarmo.

Ozvite sa nám

Nie ste si istí, či vám drevokazné huby neničia dom? My to zistíme - už do 48 hodín. Pošlite nám správu!

Za inšpekciu účtujeme 60 €, pri objednaní ďalších služieb je prehliadka zadarmo.


*
*
*
*
* povinné údaje

*Maximální velikost 1 fotky je 2 MB

 

Po odoslaní dopytového formulára si prosím skontrolujte vo vašej schránke SPAM. Je možné, že odpoveď spadne tam. Ďakujem.