Chemická likvidácia drevokazného hmyzu

Už do 48 hodín zbavíme váš dom drevokazného hmyzu - na desiatky rokov a bez navŕtania krovov. Prídeme a napadnuté trámy a ďalšie drevené štruktúry prehliadneme.

Máme 20 rokov praxe a stovky spokojných zákazníkov a poskytujeme až 10-ročnú záruku. Pôsobíme po celej ČR aj na Slovensku. Ozvite sa nám.

Odoslať požiadavku

Trámy a nábytok napadnutý drevokazným hmyzom spoznáte ľahko. V noci vás prebudí hlasné chrumkanie, u napadnutého dreva si všimnete hromadiacich sa pilín - a priamo v ňom vyžraných cestičiek.

Postupom času stratí krov svoju pevnosť a dôjde k jeho deštrukcii. Tesárik a červotoč ľahko spôsobí škody za stovky tisíc korún a na týždne až mesiace vám zoberie strechu nad hlavou.

Predovšetkým u starších stavieb je dôležitá prevencia. Drevokazný hmyz sa vyvíja až 8 rokov - a na prvý pohľad zdravý krov v sebe môže skrývať vajíčka červotoča, fúzača a ďalších druhov, ktoré hneď po vyliahnutí začnú oporu vášho domu likvidovať.

02 likvidace hmyzu

Odporúčania našich spokojných zákazníkov:

„Miloše Holinku jsem poptal na odstranění červotoče a plísně pomocí impregnace dřeva. Jeho práci nemám co vytknout: domluva byla rychlá, co slíbil, to dodržel a uklidil také vzniklý nepořádek. Navíc byla na ošetřené trámy vystavená prodloužená záruka. Rád poptám p. Holinku zase.“

Petr Šín

„Na tím pána Holinku som sa obrátil, keď som zistil, že mám krov zničený drevokazným hmyzom (kvôli nevhodnému ošetreniu predchádzajúcim majiteľom). Pán Holinka na dopyt reagoval počas jedného dňa a rýchlo sme sa dohovorili na odstránenie škodcov chemickou impregnáciou. Všetko prebehlo v dohodnutom termíne a skutočne došlo k likvidácii hmyzu.“

Marian Černický

„Na tým pana Holinky jsme se obrátili, protože jsme rychle potřebovali vyřešit problém s napadenými trámy. Přípravky, které jsme používali, nezabíraly. Po aplikaci gelu se podařilo parazity zlikvidovat. Vše proběhlo podle dohody a s profesionálním nasazením.“

František Vašíček
„Dodržení rozpisu prací, profesionalita i ochota, to vše jsou věci, pro které tým Impregnace dřeva doporučujeme známým. Od odstranění hmyzu a impregnace dřeva v našem domě uplynulo už rok a stavba zatím nejeví žádné známky návratu škůdců.“

Tomáš Horák
„Asi před rokem jsme si u srubu všimli vrzavého zvuku a viditelných světlých ‘chodbiček’ pod povrchem dřeva. Obrátili jsme se na několik firem, pana Holinku jsme zvolili na základě pozitivních referencí na internetu a dobré komunikace. Odstranění tesaříka se vydařilo. Vše proběhlo naprosto profesionálně, především si ceníme dodržení termínů.“

Ivo Hospůdka

Dnes u nás Vaši dva pracovníci prováděli impregnaci dřeva na půdě. Prosím aby jste jim vyjádřil poděkování za odvedenou práci. Shodou okolností jsem v naší obci i starostou a takové služné a pracovité řemeslníky marně sháníme.Máte štěstí že takové pracovníky máte, ještě jednou vyřiďte chlapům že jim moc děkujeme.Přeji i Vám a Vaší firmě aby se Vám dařilo.

Petr a Vlasta Nunovi, Dlouhoňovice

„Pán Holinka a jeho tím nám pomohli odstrániť červotoče z trámov rodinného domu. Práca prebehla tak, ako sme sa dohodli - odporúčáme.“

Jana Kočiancová

Vážený pane Holinko, nejprve bychom Vám chtěli poděkovat za vynikající provedení impregnace na našich střešních trámech ve Vničných Šumicích.
Vaši spolupracovníci odvedli opravdu vynikající práci, byli dokonce dříve na místě než plánováno (což dnes bohužel již tak často nestává), byli velmi milí a vstřícní, odvedli prácí velmi rychle a bez přestávek, přesto však v odpovídající kvalitě.
Na takovéto spolupracovníky můžete být opravdu hrdý, my můžeme jen závidět a gratulovat k takovému týmu.

Dr. Dieter Pollak

Odporúčania našich spokojných zákazníkov:

„Na tím pána Holinku som sa obrátil, keď som zistil, že mám krov zničený drevokazným hmyzom (kvôli nevhodnému ošetreniu predchádzajúcim majiteľom). Pán Holinka na dopyt reagoval počas jedného dňa a rýchlo sme sa dohovorili na odstránenie škodcov chemickou impregnáciou. Všetko prebehlo v dohodnutom termíne a skutočne došlo k likvidácii hmyzu.“

Marian Černický

„Pán Holinka a jeho tím nám pomohli odstrániť červotoče z trámov rodinného domu. Práca prebehla tak, ako sme sa dohodli - odporúčáme.“

Jana Kočiancová

Používame certifikované technológie s overenými výsledkami.

Drevokazných škodcov likvidujeme zmesou insekticídu a fungicídu. Do krovu, debnenia a nábytku ju aplikujeme buď pod tlakom 30 barov (vysokotlaková injektáž - výrobca MABI) alebo nanesením gélového prípravku, ktorý drevom prenikne i bez vŕtania.

Látka prestúpi štruktúrov dreva, naviaže sa na neho a zahubí vajíčka, larvy a dospelých jedincov drevokazného hmyzu. Naviazaná chemická zmes je zdraviu neškodná - pre vás aj pre vašich mazlíčkov. Odolá teplu i mrazu, z dreva sa nevymyje a proti napadnutiu hmyzom ho ochráni na desiatky rokov.

Za svoju prácu ručíme. V odbore sa pohybujeme cez 20 rokov a pravidelne sa vzdelávame:

impregnacedreva certifikat 03 nahled impregnacedreva certifikat 03certificat1 certificat2impregnacedreva certifikat 03 nahled

Ako likvidácia hmyzu prebehne?

1) Prezrieme váš dom a zhodnotíme stav škôd
V dohodnutý termín prídeme a určíme najvhodnejší postup pre záchranu domu a nábytku. Pokiaľ je potrebné ošetriť drevo navŕtavania, volíme gel XILIX alebo likvidáciu mikrovlnami. Ihneď spočítame konečnú cenu za prevedenie všetkých prác.


2) Pripravíme drevo na aplikáciu hubiacich látok
Skazenú hmotu odstránime osekaním a obrúsením. Pri silnom napadnutí zaistíme výmenu častí trámu, krovu či nábytku. Pokiaľ plánujeme vysokotlakovú injektáž, navŕtame otvory pre aplikáciu insekticídu.


3) Aplikácia hubiacej látky
Tlakovou injektážou alebo nanesením gélu impregnujeme drevo zmesou insekticídu a fungicídu. Látka štruktúrou materiálu prestúpi a zlikviduje všetky drevokazné organizmy.


4) Impregnácia dreva a upratovanie
Po napustení impregnujeme rovnakou zmesou taktiež povrch dreva. Poupratujeme po sebe, odvezieme odpadový materiál a miestnosť vám už za jediný deň predáme naspäť.

 

Odoslať požiadavku

Zachránili sme stovky budov

Naši klienti sú spokojní. Pozrite sa, ako sme pomohli:

11 impregnace dreva ejpovice

Ejpovice, rodinný dom

Chemické ošetrenie dreva

preskúmať
rovna roubenka

Rovné (SR), drevenica

Ošetrenie napadnutého zrubu

preskúmať
2

Zlín-Příluky, kaplnka

Chemické ošetrenie krovu

preskúmať

Na koľko likvidácia hmyzu chemickou impregnáciou vyjde?

Všetky ceny sú iba orientačné a vychádzajú z našich skúseností. K chemickej impregnácii používame často ako doplnkovú metódu mikrovlnú likvidáciu.

  • ošetrenie krovov v rodinnom dome: 580 až 960 €,
  • ošetrenie trámov v obytnej miestnosti: 385 až 770 €,
  • ošterenie drevenice: 580 až 3 080 €.


Presné nacenenie vám predložíme po prehliadke napadnutej stavby. Za inšpekciu nehnuteľnosti účtujeme 60 € - pokiaľ sa dohodneme na odstránení drevokazného hmyzu, je prehliadka zdarma.

Ozvite sa nám

Nie ste si istí, či vám drevokazný hmyz neničí strechu nad hlavou? My to zistíme - už do 48 hodín. Pošlite nám správu!

Za inšpekciu účtujeme 60 €, pri objednaní ďalších služieb je prehliadka zdarma.


*
*
*
*
* povinné údaje

*Maximální velikost 1 fotky je 2 MB

 

Po odoslaní dopytového formulára si prosím skontrolujte vo vašej schránke SPAM. Je možné, že odpoveď spadne tam. Ďakujem.