Mikrovlnná likvidácia drevokazných organizmov

Počas jediného dňa zbavíme váš dom drevokazného hmyzu i húb - bez navŕtavania dreva. Prídeme a napadnutú nehnuteľnosť prezrieme.

Máme 20 rokov praxe a stovky spokojných zákazníkov a poskytujeme až 10-ročnú záruku. Pôsobíme po celej ČR aj na Slovensku. Ozvite sa nám.

Odoslať požiadavku

Prítomnosť drevokazných organizmov si všimnete rýchlo. Fúzača a červotoča spoznáte podľa nočního chroupání očného chrumkania a pilín pod napadnutým materiálom. Drevomorku a ďalšie huby prezradí typický zápach, viditeľné vlákna a plodnice.

Postupom času stratí krov svoju pevnosť a pri zaťažení snehom sa nalomí. Tesárik, červotoč a drevomorka zlikvidujú podlahy, spôsobia škody za stovky tisíc korún a na týždne až mesiace vás pripravia o strechu nad hlavou.

Silné napadnutie domu drevokazným hmyzom a hubami vyžaduje okamžitý zásah.

02 mikrovlnna likvidace

Odporúčania našich spokojných zákazníkov:

„Miloše Holinku jsem poptal na odstranění červotoče a plísně pomocí impregnace dřeva. Jeho práci nemám co vytknout: domluva byla rychlá, co slíbil, to dodržel a uklidil také vzniklý nepořádek. Navíc byla na ošetřené trámy vystavená prodloužená záruka. Rád poptám p. Holinku zase.“

Petr Šín

„Na tím pána Holinku som sa obrátil, keď som zistil, že mám krov zničený drevokazným hmyzom (kvôli nevhodnému ošetreniu predchádzajúcim majiteľom). Pán Holinka na dopyt reagoval počas jedného dňa a rýchlo sme sa dohovorili na odstránenie škodcov chemickou impregnáciou. Všetko prebehlo v dohodnutom termíne a skutočne došlo k likvidácii hmyzu.“

Marian Černický

„Na tým pana Holinky jsme se obrátili, protože jsme rychle potřebovali vyřešit problém s napadenými trámy. Přípravky, které jsme používali, nezabíraly. Po aplikaci gelu se podařilo parazity zlikvidovat. Vše proběhlo podle dohody a s profesionálním nasazením.“

František Vašíček
„Dodržení rozpisu prací, profesionalita i ochota, to vše jsou věci, pro které tým Impregnace dřeva doporučujeme známým. Od odstranění hmyzu a impregnace dřeva v našem domě uplynulo už rok a stavba zatím nejeví žádné známky návratu škůdců.“

Tomáš Horák
„Asi před rokem jsme si u srubu všimli vrzavého zvuku a viditelných světlých ‘chodbiček’ pod povrchem dřeva. Obrátili jsme se na několik firem, pana Holinku jsme zvolili na základě pozitivních referencí na internetu a dobré komunikace. Odstranění tesaříka se vydařilo. Vše proběhlo naprosto profesionálně, především si ceníme dodržení termínů.“

Ivo Hospůdka

Dnes u nás Vaši dva pracovníci prováděli impregnaci dřeva na půdě. Prosím aby jste jim vyjádřil poděkování za odvedenou práci. Shodou okolností jsem v naší obci i starostou a takové služné a pracovité řemeslníky marně sháníme.Máte štěstí že takové pracovníky máte, ještě jednou vyřiďte chlapům že jim moc děkujeme.Přeji i Vám a Vaší firmě aby se Vám dařilo.

Petr a Vlasta Nunovi, Dlouhoňovice

„Pán Holinka a jeho tím nám pomohli odstrániť červotoče z trámov rodinného domu. Práca prebehla tak, ako sme sa dohodli - odporúčáme.“

Jana Kočiancová

Vážený pane Holinko, nejprve bychom Vám chtěli poděkovat za vynikající provedení impregnace na našich střešních trámech ve Vničných Šumicích.
Vaši spolupracovníci odvedli opravdu vynikající práci, byli dokonce dříve na místě než plánováno (což dnes bohužel již tak často nestává), byli velmi milí a vstřícní, odvedli prácí velmi rychle a bez přestávek, přesto však v odpovídající kvalitě.
Na takovéto spolupracovníky můžete být opravdu hrdý, my můžeme jen závidět a gratulovat k takovému týmu.

Dr. Dieter Pollak

Používame certifikované technológie s overenými výsledkami

Premnožených škodcov v štruktúre domu a nábytku likvidujeme mikrovlnami. Žiarenie preniká hlboko do štruktúry napadnutého dreva a drevokazné organizmy okamžite usmrcuje zahriatím až na 95 ° C. Samotný materiál zostáva bez poškodenia.

Likvidácia mikrovlnami sa hodí tam, kde nemožno napadnuté drevo navŕtať, napr. pri historických objektoch alebo starožitnom nábytku. Mikrovlnné žiarenie ničí plesne, huby a všetky vývojové štádiá drevokazného hmyzu - vajíčka, larvy a dospelé jedince.

Pri práci využívame certifikované prístroje od špecialistu na mikrovlnnú technológiu, firmy MW Servis. Alternatívou k mikrovlnnej likvidácii je chemická likvidácia gélom Xilix, ktorý obsahuje zmes insekticídov a fungicídov a možno ho aplikovať bez navŕtavania.

Nezabudnite, že náterom drevokazný hmyz nezlikvidujete. Pri natretí prenikne moridlo a ďalšie látky len pár milimetrov pod povrch - ale do hĺbky dreva, kde sa nachádza väčšina škodcov, sa hubiaci prostriedok nedostane.

Za svoju prácu ručíme. V odbore sa pohybujeme cez 20 rokov a pravidelne sa vzdelávame:

impregnacedreva certifikat 03 nahled impregnacedreva certifikat 03certificat1 certificat2impregnacedreva certifikat 03 nahled

Ako likvidácia mikrovlnami prebehne?

1) Prezrieme váš dom a zhodnotíme stav škôd

V dohodnutý termín prídeme a zadarmo určíme najvhodnejší postup pre záchranu domu a nábytku. Ihneď spočítame konečnú cenu za vykonanie prác.


2) Pripravíme drevo na mikrovlnné žiarenie

Kde to bude možné, odstránime pokazené drevo zbrúsením a osekaním. Pri silnej deštrukcii materiálu zaistíme výmenu časti trámu, krovu, podlahy či nábytku.


3) Likvidácia drevokazných organizmov

K napadnutému materiálu nainštalujeme generátory žiarenia, nastavíme ich a spustíme. Mikrovlny v priebehu niekoľkých minút zlikvidujú všetky drevokazné organizmy.


4) Impregnácia dreva

Povrch dreva ošetríme fungicídom a insekticídom proti opätovnému napadnutiu hmyzom a drevokaznými hubami. Upraceme po sebe, odpadový materiál odvezieme k likvidácii a miestnosť vám odovzdáme späť. Už za jediný deň.

 

Odoslať požiadavku

Zachránili jsme stovky budov

Naši klienti sú spokojní. Pozrite sa, ako sme pomohli:

01 impregnace dreva osetreni podlozi

Pustevny, podložie pre dom


Ošetrenie podložia mikrovlnnou technológiou

preskúmať
chata jeseniky

Jeseníky, drevenica


Likvidácia drevokazného hmyzu mikrovlnami

preskúmať

Na koľko mikrovlnná likvidácia hmyzu vyjde?

Všetky ceny sú iba orientačné a vychádzajú z našich skúseností. Mikrovlnnú likvidáciu spravidla dopĺňame preventívnou chemickou impregnáciou.

  • ošetrenie krovov pri rodinnom dome: až 1 350 €,
  • ošetrenie trámov v obytnej miestnosti: 580 až 960 €,
  • ošetrenie drevených podláh: 390 až 2 310 €,
  • ošetrenie drevenice: 780 až 5 770 €.


Presné nacenenie vám predložíme po prehliadke napadnutej stavby. Za inšpekciu nehnuteľnosti účtujeme 60 € - ak sa na dohodneme na službe likvidácie drevokazných organizmov, je prehliadka zadarmo.

Ozvite sa nám

Nie ste si istí, či vám drevokazné organizmy neničia dom? My to zistíme - už do 48 hodín. Pošlite nám správu!

Za inšpekciu účtujeme 60 €, pri objednaní ďalších služieb je prehliadka zadarmo.


*
*
*
*
* povinné údaje

*Maximální velikost 1 fotky je 2 MB

 

Po odoslaní dopytového formulára si prosím skontrolujte vo vašej schránke SPAM. Je možné, že odpoveď spadne tam. Ďakujem.